Match center

2a. lega - regionale

Me 24.08.2022
FC Cadenazzo
FC Rapid Lugano 1
3
2
no. gara 153872
AC Vallemaggia
FC Locarno
0
0
no. gara 153878
Vedeggio Calcio 1
FC Morbio
1
1
no. gara 153873
AC Malcantone
FC Agno
0
0
no. gara 153875
AC Sementina
SC Balerna
3
1
no. gara 153876
AS Novazzano
AC Arbedo-Castione
0
3
no. gara 153877
FC Melide 1
AS Castello
1
0
no. gara 153874
Sa 27.08.2022
FC Morbio
FC Melide 1
2
2
no. gara 153884
FC Rapid Lugano 1
FC Locarno
2
6
no. gara 153879
AS Castello
AC Malcantone
0
2
no. gara 153883
AC Arbedo-Castione
AC Vallemaggia
2
0
no. gara 153880
Do 28.08.2022
SC Balerna
AS Novazzano
1
0
no. gara 153881
FC Cadenazzo
Vedeggio Calcio 1
1
0
no. gara 153885
FC Agno
AC Sementina
3
0
no. gara 153882
Sa 03.09.2022
Vedeggio Calcio 1
FC Rapid Lugano 1
2
0
no. gara 153886
FC Locarno
AC Arbedo-Castione
0
0
no. gara 153892
AC Malcantone
FC Morbio
3
1
no. gara 153888
Do 04.09.2022
AC Vallemaggia
SC Balerna
8
3
no. gara 153891
AS Novazzano
FC Agno
0
5
no. gara 153890
FC Melide 1
FC Cadenazzo
0
1
no. gara 153887
AC Sementina
AS Castello
3
2
no. gara 153889
Ve 09.09.2022
FC Cadenazzo
AC Malcantone
2
1
no. gara 153898
Sa 10.09.2022
AS Castello
AS Novazzano
1
2
no. gara 153896
FC Morbio
AC Sementina
1
1
no. gara 153897
Vedeggio Calcio 1
FC Melide 1
2
1
no. gara 153899
FC Rapid Lugano 1
AC Arbedo-Castione
2
0
no. gara 153893
Do 11.09.2022
SC Balerna
FC Locarno
2
2
no. gara 153894
FC Agno
AC Vallemaggia
4
0
no. gara 153895
Ve 16.09.2022
AC Sementina
FC Cadenazzo
1
0
no. gara 153902
FC Locarno
FC Agno
5
0
no. gara 153905
Sa 17.09.2022
AC Malcantone
Vedeggio Calcio 1
1
0
no. gara 153901
Do 18.09.2022
AC Vallemaggia
AS Castello
1
3
no. gara 153904
AS Novazzano
FC Morbio
2
2
no. gara 153903
FC Melide 1
FC Rapid Lugano 1
2
0
no. gara 153900
Me 21.09.2022
SC Balerna
AC Arbedo-Castione
3
1
no. gara 153906
Ve 23.09.2022
FC Cadenazzo
AS Novazzano
2
3
no. gara 153911
AS Castello
FC Locarno
0
1
no. gara 153909
Sa 24.09.2022
Vedeggio Calcio 1
AC Sementina
0
0
no. gara 153912
FC Morbio
AC Vallemaggia
0
0
no. gara 153910
FC Rapid Lugano 1
SC Balerna
1
3
no. gara 153907
FC Melide 1
AC Malcantone
2
2
no. gara 153913
Do 25.09.2022
FC Agno
AC Arbedo-Castione
3
1
no. gara 153908
Ve 30.09.2022
SC Balerna
FC Agno
R
no. gara 153920
AC Arbedo-Castione
AS Castello
R
no. gara 153919
Sa 01.10.2022
FC Locarno
FC Morbio
7
1
no. gara 153918
Do 02.10.2022
15:00
AC Vallemaggia
FC Cadenazzo
no. gara 153917
16:00
AC Sementina
FC Melide 1
no. gara 153915
16:00
AC Malcantone
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153914
16:00
AS Novazzano
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153916
Sa 08.10.2022
18:00
AS Castello
SC Balerna
no. gara 153922
19:30
FC Melide 1
AS Novazzano
no. gara 153926
19:30
Vedeggio Calcio 1
AC Vallemaggia
no. gara 153925
19:30
FC Morbio
AC Arbedo-Castione
no. gara 153923
20:00
FC Rapid Lugano 1
FC Agno
no. gara 153921
Do 09.10.2022
16:00
AC Malcantone
AC Sementina
no. gara 153927
16:00
FC Cadenazzo
FC Locarno
no. gara 153924
Ve 14.10.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Cadenazzo
no. gara 153932
20:30
AC Sementina
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153928
Sa 15.10.2022
19:30
FC Locarno
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153931
Do 16.10.2022
10:15
SC Balerna
FC Morbio
no. gara 153933
15:00
AC Vallemaggia
FC Melide 1
no. gara 153930
16:00
AS Novazzano
AC Malcantone
no. gara 153929
17:00
FC Agno
AS Castello
no. gara 153934
Sa 22.10.2022
17:45
AC Sementina
AS Novazzano
no. gara 153941
19:30
Vedeggio Calcio 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 153938
19:30
FC Rapid Lugano 1
AS Castello
no. gara 153935
20:00
FC Morbio
FC Agno
no. gara 153936
Do 23.10.2022
16:00
AC Malcantone
AC Vallemaggia
no. gara 153940
16:00
FC Melide 1
FC Locarno
no. gara 153939
16:00
FC Cadenazzo
SC Balerna
no. gara 153937
Ve 28.10.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Melide 1
no. gara 153945
Sa 29.10.2022
18:00
AS Castello
FC Morbio
no. gara 153948
19:00
SC Balerna
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153946
20:00
FC Locarno
AC Malcantone
no. gara 153944
Do 30.10.2022
15:00
AC Vallemaggia
AC Sementina
no. gara 153943
16:00
AS Novazzano
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153942
17:00
FC Agno
FC Cadenazzo
no. gara 153947
Me 02.11.2022
20:30
AC Malcantone
AC Arbedo-Castione
no. gara 153953
Sa 05.11.2022
19:30
FC Melide 1
SC Balerna
no. gara 153952
19:30
Vedeggio Calcio 1
FC Agno
no. gara 153951
19:30
FC Rapid Lugano 1
FC Morbio
no. gara 153949
Do 06.11.2022
15:15
AC Sementina
FC Locarno
no. gara 153954
16:00
FC Cadenazzo
AS Castello
no. gara 153950
16:00
AS Novazzano
AC Vallemaggia
no. gara 153955
Ve 11.11.2022
20:30
AC Arbedo-Castione
AC Sementina
no. gara 153958
Sa 12.11.2022
18:00
AS Castello
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153961
19:30
FC Morbio
FC Cadenazzo
no. gara 153962
19:30
FC Locarno
AS Novazzano
no. gara 153957
Do 13.11.2022
15:00
AC Vallemaggia
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153956
15:00
SC Balerna
AC Malcantone
no. gara 153959
17:00
FC Agno
FC Melide 1
no. gara 153960
Ve 03.03.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
AS Novazzano
no. gara 153968
Sa 04.03.2023
SC Balerna
AC Sementina
no. gara 153967
FC Rapid Lugano 1
FC Cadenazzo
no. gara 153963
19:30
FC Morbio
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153964
19:30
AS Castello
FC Melide 1
no. gara 153965
19:30
FC Locarno
AC Vallemaggia
no. gara 153969
Do 05.03.2023
15:00
FC Agno
AC Malcantone
no. gara 153966
Sa 11.03.2023
19:30
FC Melide 1
FC Morbio
no. gara 153975
19:30
Vedeggio Calcio 1
FC Cadenazzo
no. gara 153976
19:30
FC Locarno
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153970
20:00
AC Malcantone
AS Castello
no. gara 153974
Do 12.03.2023
15:00
AC Vallemaggia
AC Arbedo-Castione
no. gara 153971
15:15
AC Sementina
FC Agno
no. gara 153973
16:00
AS Novazzano
SC Balerna
no. gara 153972
Ve 17.03.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Locarno
no. gara 153983
Sa 18.03.2023
FC Rapid Lugano 1
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153977
SC Balerna
AC Vallemaggia
no. gara 153982
19:30
AS Castello
AC Sementina
no. gara 153980
19:30
FC Morbio
AC Malcantone
no. gara 153979
Do 19.03.2023
15:00
FC Agno
AS Novazzano
no. gara 153981
16:00
FC Cadenazzo
FC Melide 1
no. gara 153978
Ve 24.03.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153984
Sa 25.03.2023
19:30
FC Melide 1
Vedeggio Calcio 1
no. gara 153990
19:30
FC Locarno
SC Balerna
no. gara 153985
20:00
AC Malcantone
FC Cadenazzo
no. gara 153989
Do 26.03.2023
15:00
AC Vallemaggia
FC Agno
no. gara 153986
15:15
AC Sementina
FC Morbio
no. gara 153988
16:00
AS Novazzano
AS Castello
no. gara 153987
Sa 01.04.2023
FC Rapid Lugano 1
FC Melide 1
no. gara 153991
AC Arbedo-Castione
SC Balerna
no. gara 153997
19:30
Vedeggio Calcio 1
AC Malcantone
no. gara 153992
19:30
FC Morbio
AS Novazzano
no. gara 153994
19:30
AS Castello
AC Vallemaggia
no. gara 153995
Do 02.04.2023
15:00
FC Agno
FC Locarno
no. gara 153996
16:00
FC Cadenazzo
AC Sementina
no. gara 153993
Ve 14.04.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Agno
no. gara 153999
Sa 15.04.2023
SC Balerna
FC Rapid Lugano 1
no. gara 153998
19:30
FC Locarno
AS Castello
no. gara 154000
20:00
AC Malcantone
FC Melide 1
no. gara 154004
Do 16.04.2023
15:00
AC Vallemaggia
FC Morbio
no. gara 154001
15:15
AC Sementina
Vedeggio Calcio 1
no. gara 154003
16:00
AS Novazzano
FC Cadenazzo
no. gara 154002
Sa 22.04.2023
FC Rapid Lugano 1
AC Malcantone
no. gara 154005
19:30
FC Morbio
FC Locarno
no. gara 154009
19:30
Vedeggio Calcio 1
AS Novazzano
no. gara 154007
19:30
FC Melide 1
AC Sementina
no. gara 154006
19:30
AS Castello
AC Arbedo-Castione
no. gara 154010
Do 23.04.2023
15:00
FC Agno
SC Balerna
no. gara 154011
16:00
FC Cadenazzo
AC Vallemaggia
no. gara 154008
Ve 28.04.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
FC Morbio
no. gara 154014
Sa 29.04.2023
SC Balerna
AS Castello
no. gara 154013
19:30
FC Locarno
FC Cadenazzo
no. gara 154015
Do 30.04.2023
15:00
AC Vallemaggia
Vedeggio Calcio 1
no. gara 154016
15:00
FC Agno
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154012
15:15
AC Sementina
AC Malcantone
no. gara 154018
16:00
AS Novazzano
FC Melide 1
no. gara 154017
Sa 06.05.2023
FC Rapid Lugano 1
AC Sementina
no. gara 154019
19:30
FC Morbio
SC Balerna
no. gara 154024
19:30
AS Castello
FC Agno
no. gara 154025
19:30
Vedeggio Calcio 1
FC Locarno
no. gara 154022
19:30
FC Melide 1
AC Vallemaggia
no. gara 154021
20:00
AC Malcantone
AS Novazzano
no. gara 154020
Do 07.05.2023
16:00
FC Cadenazzo
AC Arbedo-Castione
no. gara 154023
Ve 12.05.2023
20:30
AC Arbedo-Castione
Vedeggio Calcio 1
no. gara 154029
Sa 13.05.2023
SC Balerna
FC Cadenazzo
no. gara 154028
19:30
FC Locarno
FC Melide 1
no. gara 154030
19:30
AS Castello
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154026
Do 14.05.2023
15:00
FC Agno
FC Morbio
no. gara 154027
15:00
AC Vallemaggia
AC Malcantone
no. gara 154031
16:00
AS Novazzano
AC Sementina
no. gara 154032
Sa 20.05.2023
FC Rapid Lugano 1
AS Novazzano
no. gara 154033
19:30
FC Morbio
AS Castello
no. gara 154039
19:30
Vedeggio Calcio 1
SC Balerna
no. gara 154037
19:30
FC Melide 1
AC Arbedo-Castione
no. gara 154036
20:00
AC Malcantone
FC Locarno
no. gara 154035
Do 21.05.2023
15:15
AC Sementina
AC Vallemaggia
no. gara 154034
16:00
FC Cadenazzo
FC Agno
no. gara 154038
Sa 27.05.2023
20:00
AC Vallemaggia
AS Novazzano
no. gara 154046
20:00
FC Locarno
AC Sementina
no. gara 154045
20:00
AC Arbedo-Castione
AC Malcantone
no. gara 154044
20:00
SC Balerna
FC Melide 1
no. gara 154043
20:00
FC Agno
Vedeggio Calcio 1
no. gara 154042
20:00
AS Castello
FC Cadenazzo
no. gara 154041
20:00
FC Morbio
FC Rapid Lugano 1
no. gara 154040
Sa 03.06.2023
20:00
AC Sementina
AC Arbedo-Castione
no. gara 154049
20:00
AS Novazzano
FC Locarno
no. gara 154048
20:00
FC Rapid Lugano 1
AC Vallemaggia
no. gara 154047
20:00
FC Cadenazzo
FC Morbio
no. gara 154053
20:00
AC Malcantone
SC Balerna
no. gara 154050
20:00
FC Melide 1
FC Agno
no. gara 154051
20:00
Vedeggio Calcio 1
AS Castello
no. gara 154052